Prekių katalogas

Kavos pupelės

 • Turbūt sunku būtų įsivaizduoti produktyvią dienos pradžią be aromatingos kavos puodelio. Todėl vienos ar kitos rūšies malta kava, kavos aparatams pritaikytos kavos pupelės ar kavos kapsulės - tai, ką galima rasti bene kiekvienoje virtuvėje. Niekam nėra paslaptis, kad reikšmingiausiai kavos skonį įtakoja pasirinkta kavos rūšis. Todėl, savaime suprantama, kad nusprendus įsigyti maltą kavą ar pupeles, didžiausią dėmesį reikėtų skirti būtent kavos rūšiai. Skirtingai kavos rūšiai atstovaujančios kavos pupelės pasižymi kardinaliai skirtingomis skoninėmis savybėmis. Vienose pupelėse gali atsiskleisti kartumo poskoniai, kitose - saldumo ar aitrumo turinčios skonių natos. E-eugesta kavos pupelių asortimente rasite geriausių kavos gamintojų, itin aukštos kokybės kavos pupeles. Mūsų parduotuvėje esančios kavos pupelės yra gaminamos iš skirtingų kavos rūšių, taikant vis kitą gamybos technologiją. Todėl tikrai tikime, kad mūsų internetinėje parduotuvėje įsigytos kavos pupelės tikrai nenuvils kavos mėgėjų ir suteiks nepamirštamą skonių patirtį.

  Kavos pupelės ir jų pasirinkimo taisyklės

  Nors automatiniai kavos aparatai tampa vis populiaresni, tačiau į kavos pupelių pasirinkimą daugelis žmonių žiūri pakankamai atsainiai. Tik tikri kavos gurmanai geba iššifruoti informaciją, pateiktą ant kavos gaminio pakuotės. O paprasti žmonės, kurie ne itin gerai išmano kavos pupelių pasirinkimo taisykles, dažniausiai pasirenka žinomesnio prekinio ženklo ar tiesiog pigesnę kavos pupelių pakuotę. Kviečiame susipažinti su pagrindinėmis pupelių pasirinkimo taisyklėmis ir tapti tikrais asais kavos pupelių pasirinkimo procese. 

  Kavos rūšis - svarbiausias veiksnys renkantis kavos pupeles

  Kavos pupelių asortimente galima rasti begalę skirtingų pupelių iš pačių įvairiausių pasaulio regionų. Tačiau visas jas galima suskirstyti į dvi pagrindines rūšis - arabikos ir robustos. Vieną iš šių pavadinimų tikrai pastebėsite ant bet kurios, kavos pupelių pakuotės. 

  • Arabika - aukščiausios kokybės kava, kuriai pirmenybę teikia kavos gurmanai iš viso pasaulio. Arabikos pupelės yra švelnaus, lengvai salstelėjusio skonio. Kartais joms būdingas subtilus rūgštumas. Iš tokių pupelių paruošta kava taip pat yra itin intensyvaus aromato. Jeigu norite kiekvieną rytą pajusti kavos aromatą, sklindantį po visus namų kambarius, tuomet tikrai rekomenduojame išbandyti šios kavos rūšies pupeles. 
  • Robusta kavoms būdingas kartumas bei intensyvesnis skonis. Kartumu išsiskirianti rūšinė kava taip pat dažniausiai pasižymi didesniu kofeino kiekiu. Ši kava išgaunama paprasesnėmis dirvožemio ir klimato sąlygomis nei Arabika. Ši kava atsparesnė kenkėjams ir temperatūros pokyčiams, o jos apdorojimo procesai - lengvesni.  Todėl šio tipo kava dažniausiai yra šiek tiek pigesnė.

  Kontrastas tarp Arabica ir Robusta kavos - tikrai milžiniškas. Kavos pupelių asortimente dažnai galima rasti ir šių kavos rūšių mišinius.  Arabika ir Robusta kavos mišiniai dažniausiai pasižymi klasikiniu, visiems mums puikiai pažįstamu skoniu. O Arabika - atskleidžia ypač švelnų kavos gėrimo skonį. Reikėtų paminėti, kad mišinys yra geras sprendimas, jeigu kava ruošiama kavos aparatu. O vienos sandaros rūšine kava reikėtų mėgautis tuomet, kai kava ruošiama kitais būdais.

  Skrudinimo lygis - svarbus akcentas kavos pupelių pasirinkime

  Nuo to, kaip yra skrudinamos kavos pupelės, taip pat priklauso kavos skonis. Kuo trumpesnis rūšinės kavos skrudinimas - tuo vaiskesnė kava. Trumpai apžvelkime, kuo skiriasi skirtingais būdais skrudintos kavos pupelės ir kokie yra pagrindiniai skrudinimo lygiai.

  • Lengvas kavos pupelių skrudinimo lygis. Lengvą skrudinimo lygį galima pastebėti iš itin šviesos pupelių spalvos. Lengvai paskrudinta kava pasižymi pakankamai švelniu skoniu, kuriame atsiskleidžia nemažai rūgštesnių poskonių. Taip pat tokios pupelės dažnai atskleidžia vaisinių skonių natas. 
  • Vidutinio skrudinimo lygio kavos pupelės. Tokio skrudinimo kavos pupelės yra šiek tiek saldesnio, harmoningesnio skonio. Populiariausios kavos, tokios kaip Americano, yra gaminamos būtent iš šviežiai skrudintų, tokio lygio pupelių. Aromatai, kurie būdingi vidutinio skrudinimo kavai - pieniško šokolado, uogienės bei riešutų.
  • Tamsi, stipriai skrudinta kava. Stipriai skrudintos pupelės išsiskiria ne tik tamsia spalva, bet ir paviršiuje susidariusiu, blizgiu karamelės sluoksniu. Ypatingos kavos pupelės ypač tinka Espresso kavai gaminti, nes jose daug karčių, intensyvių skonių. Tokioms kavos pupelėms būdingi juodojo šokolado kartumo poskoniai. Su tokiomis kavos pupelėmis gaminti kavos gėrimus ypač mėgsta italai, kurie visam pasauliui diktuoja kavos gėrimo taisykles.

  Kavos auginimo regionas - reikšminga įtaka kavos skoniui

  Kur užauginta kava? Klausimas, į kurį atsakius bus galima nuspėti kavos skonines savybes. Kokybiškos kavos pupelės auga skirtinguose regionuose, kuriuose vyrauja skirtingas klimatas, dirvožemis ir pan. Todėl išsiaiškinus tikslią kavos kilmę nesunkiai galima nustatyti preliminarų kavos skonį. Taigi, kur dažniausiai auginamos kavos ir kokio skonio kava yra skirtingose pasaulio šalyse?

  1. Centrinė ir Pietų Amerika. Guatemala, Costa Rica, Brazilija, Kolumbija - pagrindinės, šiems regionams priskiriamos šalys, kuriose užaugintos kavos pupelės džiugina viso pasaulio kavos gurmanus. Iš šių šalių gaunamos aukščiausios kokybės kavos pupelės, išsiskiriančios subalansuotu, ryškiu skoniu. Šiose šalyse augančios kavos rūšys yra švelniai rūgščios, tačiau neretai turi ir kreminių, šokoladinių poskonių.
  2. Afrika ir Centrinė Europa. Etiopija, Kenija, Tanzanija - šalys, su kuriomis siejamos geriausios kavos asociacijos. Kokybiška maltos kavos ir kavos pupelių produkcija į mūsų šalį labai dažnai atkeliauja iš šių regionų. Šviežiai skrudinta kava, atstovaujanti šioms šalims, dažnai pasižymi vaisiniais, gėliniais ir šokoladiniais poskoniais. Jose gausu saldumo ir švelnumo.
  3. Pietryčių Azija. Papua Naujoji Gvinėja (angl. Papua New Guinea), Indonezija, Vietnamas, Filipinai - šalys, kuriose rasti kavos plantacijas tikrai nėra sunku. Šiose šalyse gausu pačios įvairiausios rūšies kavų, pasižyminčių itin skirtingomis skoninėmis savybėmis. Tačiau dažniausiai šio regiono kavoje dominuoja aštresni, kartesni skoniai. 

  Mūsų asortimente - rūšinė kava ir jos mišiniai pagrįsti aukščiausia kokybe

  Mūsų parduotuvėje nusidriekusi ilga, pačių įvairiausių kavos gaminių eilė. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad savo parduotuvės lankytojams galime pasiūlyti išskirtinės kokybės kavos pupeles, pažymėtas Starbucks, Tchibo ir Melitta prekiniais ženklais, kuriuos teigiamai vertina viso pasaulio vartotojai. Suteikiame galimybę įsigyti 450g, 1kg ir kito tūrio kavos pupelių pakuotes, pagrįstas palankiu finansiniu rodikliu. Mėgstantiems švelnius, tačiau tuo pačiu ir sodrius kavos skonius, rekomenduojame išbandyti iš 100% Arabikos pupelių susidedančią Starbucks kavos produkciją. Ieškantiems subalansuoto, skirtingos rūšies pupelių mišinio, siūlome išbandyti pupeles, pažymėtas Melitta prekiniu ženklu. O norintiems pažinti šiek tiek netikėtą, nestandartinį pupelių skonio rezultatą, tikrai turėtų patikti ypatingu būdu gaminamos Tchibo kavos pupelės. 

  Galime pasiūlyti ne tik pupeles, bet ir kapsuliniams kavos aparatams pritaikytas kavos kapsules bei įvairiausių rūšių maltą kavą. Aktyviai bendradarbiaujame su kavos gamintojais iš įvairiausių pasaulio šalių, todėl mūsų parduotuvėje kiekvieno kliento laukia ne standartinis, o kontrastingas, kupinas naujų skonių kavos gaminių asortimentas. Taigi, jeigu esate žmogus, kuris naują dieną visada pasitinka su rankoje laikomu kavos puodeliu - siūlome užsukti ir rinktis tik iš kokybiškiausių kavos gaminių. Juk kartais viskas ko reikia, norint atgauti jėgas ar pasikelti nuotaiką - trumpa, tačiau labai prasminga kavos degustavimo akimirka. 

  Skaityti daugiau